Pierwszy numer już wkrótce
 

Aktualności

W małopolskiej gminie Sękowa (a konkretnie w miejscowości Siary) trwają obecnie rozmowy i ocenianie projektu, ale wiele osób już teraz ma niemalże pewność jego powodzenia. Jest to bowiem patent niezwykły na skalę polską, zakłada powstanie sensorycznego (czyli oddziałującego na wszystkie zmysły) parku rozrywki.

 

 

Gmina miałaby wyłożyć na ten cel tylko 20% potrzebnej kwoty, reszta to bowiem dofinansowanie. Park miałby łączyć w sobie dwie części – tę o wymiarze historycznym oraz typowo rozrywkowej. Wszystko po to, aby turyści zapamiętali to miejsce na dłużej. Na każdy ze zmysłów będą wpływały różne rodzaje bodźców, pojawić się mają według planów na przykład tablice wywołujące złudzenia optyczne, na dotyk działać miałyby przeróżne struktury podłoża z przeznaczeniem do stąpania po nich boso. Oczywiście nie zapomniano także o najmłodszych, dla nich bowiem planuje się domek z drewna oraz wieżę. W centrum parku pojawić się ma park z plażą. Gmina Sękowa pranie wydać na ten cel 6 milionów złotych.

(zdjęcie: gazetakrakowska.pl)

W niektórych polskich województwach ferie zimowe już trwają, w innych rozpoczną się za jakiś czas. To bardzo dobra okazja do zimowych aktywności oraz miłego spędzania czasu w rodzinnym gronie. Na jedno i drugie jak najbardziej można pozwolić sobie w Snowlandii!

 

 

Miejsce to ulokowane jest w Zakopanem pod Wielką Krokwią, dlatego odwiedzający zimową stolicę Polski turyści jak najbardziej pozwolić sobie mogą na wizytę. Bo przyznać trzeba, że miejsce kusi całym szeregiem atrakcji! Mamy zatem mini ZOO, tor saneczkowy, Śnieżny Zamek, Śnieżny Labirynt – amatorzy białego szaleństwa na pewno nie będą tutaj narzekali na nudę! Miejsce odwiedzać można od kilu sezonów zimowych i trzeba przyznać, że cieszy się oni niesłabnąca popularnością. Dobry pomysł na aktywność w czasie ferii? Z całą pewnością tak!

 

(zdjęcie:portaltatrzanski.com)

 

 

Nie było go przez jakiś czas, wielu zastanawiało się, co się z nim stało i czy jeszcze powróci. Chodzi o kultowy już napis „Śląskie Wesołe Miasteczko” stworzony niezwykle oryginalną czcionką i ozdabiający wejście do parku rozrywki. Przez lata był charakterystycznym elementem, niektórym ostatnimi czasy go brakowało. Okazuje się, że najprawdopodobniej powróci jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu, a zatem w marcu.

 

 

Jednak to nie wszystkie newsy na temat Legendii. Dowiedzieliśmy się także, że już niebawem ma się w niej pojawił Bazyliszek. Mowa o interaktywnej atrakcji: uczestnicy będą poruszać się wagonikami sześcioosobowymi, a na każdego będzie czekało nie lada zadanie. Mowa o rozgrywaniu pojedynku z różnego typu potworami. Zwieńczeniem przejażdżki okaże się starcie z samym Bazyliszkiem. Wszystko wskazuje na to, że zapowiada się ciekawy sezon!

 

(zdjęcie: silesian.pl)

Wszystko wskazuje na to, że na terenie Szczecina powstanie dość specyficzny plac zabaw dla dzieci. Mowa dokładniej o skwerze połączonym z wydzielonym miejscem dla dzieci. Inwestycja ma być gotowa na wiosnę przyszłego roku, jej realizacja pochłonąć ma 600 tysięcy złotych. Dlaczego te plany wzbudzają szczery niepokój psychologów?

 

Okazuje się, że według ich opinii tego typu miejsce będzie uczyło najmłodszych przemocy i podpowiadało im zachowania, które są niezgodne z zasadami pokoju społecznego. Pojawiają się głosy, że to militaryzacja przedszkolaków, do której mieszkańcy szczecińskiego osiedla Krzekowo-Bezrzecze nie powinni dopuścić. Dodajmy jeszcze, że w planach miejsce zwać ma się Skwerem Misia Wojtka (przypomnijmy, że niedźwiedź Wojtek był żołnierzem polskim walczącym w armii Andersa). Pomysłodawcy kompletnie nie zgadzają się z zastrzeżeniami psychologów. A co na ten temat sądzą nasi Czytelnicy?

 

(zdjęcie: pixabay.com)

Parki rozrywki powstają w naszym kraju wręcz lawinowo. Okazuje się bowiem, że Polacy bardzo chętnie korzystają z tej rodzinnej formy aktywności. Jedni robią to po to, by spalić poświąteczne nadprogramowe kilogramy, inni natomiast chcą po prostu się dobrze bawić. Pewne jest, że w FlySky jedno i drugie jest jak najbardziej możliwe!

 

 

W tym nowo powstałym parku rozrywki znajdziemy zarówno miejsce do typowej zabawy na trampolinach (z osiemdziesięcioma miejscami do skakania), jak i obszerną salę zabaw dla dzieci. W ramach pierwszego z tych miejsc skorzystać można między innymi z basenów z gąbkami, ścieżki trampolinowej, ciekawej formy gry w zbijaka i koszykówkę, ścianki wspinaczkowej czy też strefy parkour. Druga natomiast to mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: zjeżdżalnie, boiska, tory przeszkód. Długo można byłoby wymieniać! W kafeterii zaś można zjeść zdrowa przekąskę i napić się kawy i herbaty. To miejsce mieszkańcy Kielc już pokochali!

(zdjęcie: kielce.naszemiasto.pl)

Wielu Polaków tęskni nieco za zimowym klimatem, za śniegiem, mrozem i…lodem. W takim przypadku dobrym pomysłem byłoby udane się do rosyjskiego Perm. Tam bowiem powstał właśnie największy na świecie (wszak nasi wschodni sąsiedzi lubią być rekordzistami) lodowy park rozrywki!

 

 

Jak można się domyślić, jego stworzenie jest ściśle związane z nadchodzącymi za kilka miesięcy piłkarskimi mistrzostwami świata. Co znajdziemy na terenie parku? Można tu skorzystać z którejś z dwudziestu dwóch ślizgawek, ponadto ustawiono ogromny labirynt z lodu oraz szesnaście imponujących rozmiarów rzeźb. Znalazło się też miejsce dla pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z trybunami, które stworzono rzecz jasna z lodu. Takie miejsca sprawiają, że zimę da się lubić!

 

(zdjęcie:echodnia.eu)

 

Co prawda do lata mamy jeszcze kilka miesięcy, ale w Stalowej Woli już myśli się intensywnie o tym czasie. Dlaczego? W tym miesiącu okazało się bowiem, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało zarządcom miasta ponad 1,3 miliona złotych na budowę wodnego placu zabaw. Pozostała kwota (całość kosztować ma niemalże 4 miliony) pokryta ma być z miejskiego budżetu.

 

Mieszkańcy będą mogli liczyć nie tylko na sam wodny plac służący wesołej zabawie, pojawi się też infrastruktura towarzysząca . Teren wokół owego miejsca również ma zostać stosownie zagospodarowany, mieszkańcy Stalowej Woli mogą liczyć między innymi na siłownię plenerową, zielony labirynt czy też górkę wspinaczkową. Całość ma mieć powierzchnię pięciuset metrów kwadratowych. Trzymamy kciuki za powodzenie inwestycji!

 

(zdjęcie: radio.rzeszow.pl)

 

 

Zapewne wielu naszych Czytelników doskonale zna tę postać. Casey Neistat i jego nagrania to już klasyka, która oglądana jest przez miliony internautów na całym świecie. Tym razem postanowił stworzyć zupełnie wyjątkowy odcinek świąteczny.

 

Niektórzy z pewnością pamiętają, że rok temu przed Bożym Narodzeniem jeździł na snowboardzie, będąc jednocześnie podczepionym pod bardzo pokaźnych rozmiarów drona. W tym roku jednak postawił na coś zupełnie innego. Postanowił zaprosić grupę dzieciaków z ośrodka Boys and Girls Club w Milwaukee do niezwykłego parku rozrywki. Miejsce zostało niejako wyczarowane przez kilkunastu youtuberów specjalnie po to, by najmłodsi mogli się tam świetnie bawić (wcześniej było galerią handlową, lecz od wielu lat już nieistniejącą). Taka inicjatywa przedświąteczna bardzo nam się podoba!

 

 

(zdjęcie:soundcloud.com)

Korea Południowa słynie z tego, że ciągle pojawiają się tam innowacyjne rozwiązania technologiczne. Tym razem nie jest inaczej – park rozszerzonej rzeczywistości to miejsce, które szczerze zachwyci każdego fana nowoczesności!

 

Na czym polega zwiedzanie tego miejsca? Gdy pojawimy się w TrickEye Museum w Seulu, musimy zainstalować na naszego smartfona specjalną aplikację. Potem zaś należy tylko skierować telefon w stronę poszczególnych dzieł, by roztaczał się przed nami naprawdę niesamowity, ekscytujący widok. Przeróżne światy i scenki, niezwykłe ekspozycje i obrazy na ścianach – to robi ogromne wrażenie na gościach! Miejsce jest odwiedzane nie tylko przez Koreańczyków, przybywają tu bowiem tłumnie fani nowoczesnych technologii z całego świata.

 

(zdjęcie:spidersweb)

Mieszkańcy Radomia od niedawna mają okazję do świetnej zabawy, spalania kalorii i miłego spędzania czasu w jednym. Na Ustroniu powstał bowiem park trampolin JumpWorld, w którym starsi i młodsi znajdą coś interesującego dla siebie.

 

Domena tego miejsca brzmi: „Każdy ma powód do skakania”. Radomianom udostępniono kilka interesujących sekcji tematycznych, jest arena główna, strefa siatkówki, park ninja, gladiatorzy, basen z gąbkami oraz strefa basket. W ofercie JumpWorld jest także organizacja urodzin oraz imprez tematycznych, jak również szkolnych wycieczek. Przedstawiciele zapewniają, że to właśnie u nich dzieci świetnie się bawią, młodzież może się wyszaleć, natomiast dorośli mają okazję zrzucić z siebie stresy codziennego życia - dawka endorfin gwarantowana! Ciekawe, jakie powody do skakania mają radomianie!

(zdjęcie: cozadzien.pl)