Pierwszy numer już wkrótce
 

Archiwalne wpisy

Już niebawem wybrany zostanie projektant i wykonawca owego obiektu. Na oferty katowiccy urzędnicy czekają do szesnastego sierpnia. Na wykonanie wszelkich prac wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy.

Projekt ów to jedno z zadań, które zostały wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego (podkreślić warto, iż na wodny plac zabaw zagłosowało czternaście tysięcy mieszkańców).

Obiekt powstać ma w rejonie ulicy Pułaskiego, pomiędzy stawami: Kajakowym oraz Łąka. Koszty budowy szacowane są na około piętnaście milionów złotych.

W niedzielny wieczór w Szreńsku (województwo mazowieckie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Gdy spragnieni przygód śmiałkowie wsiadali na karuzelę, wygięły się jej elementy konstrukcyjne, a następnie się złamała. 

W wyniku owego zdarzenia ranne zostały dwie kobiety w wieku około dwudziestu lat. Natychmiast zostały odwiezione do szpitala, policja zaś zajęła się badaniem przyczyn wypadku. Na miejscu błyskawicznie znaleźli się także strażacy.

Jeden pracownik obsługujący karuzelę miał prawie 2 promile alkoholu, drugi ponad 1 promil.

Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Czterdziestodwuletni mieszkaniec Dallas, David Salmon, spędzał beztrosko czas na jednej z prywatnych zjeżdżalni wodnych na terenie rezydencji w stanie Teksas. Z pewnością nie zdawał sobie sprawy z faktu, iż świetna zabawa skończy się nieciekawie…

 

W pewnej chwili mężczyzna wypadł z toru, spadając w dół. Na szczęście na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe. Okazało się, że David ma złamaną rękę oraz żebra, a prócz tego odniósł liczne rany powierzchniowe.

Niestety – podczas letnich szaleństw zdarzają się wypadki. Na szczęście ten nie skończył się tragicznie, mężczyzna zaś został szybko trafił ze szpitala do domu…

Został otwarty w zeszłym tygodniu, a już zdobył ogromną popularność. Trudno wszak się temu dziwić – kiedy temperatury na zewnątrz rosną, na osiedlu Warpie pojawiają się rodziny pragnące poczuć orzeźwienie i jednocześnie znakomicie się bawić. Dzieciaki już pokochały to miejsce!

Do dyspozycji odwiedzających są między innymi: gejzery, wiaderka przelewowe czy tunele i armatki wodne. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się trzydziestego lipca, jednak już teraz miejsce przeżywa oblężenie w upalne dni. Wstęp jest darmowy, godziny otwarcia  to 9.00 – 21.00. Wodny plac zabaw w Będzinie jest w pełni bezpieczny, monitorowany, odpowiednio przygotowany do przyjęcia spragnionych wodnych wrażeń mieszkańców.

Wielu z nas chce spróbować wszystkich atrakcji, kiedy znajdziemy się w parku rozrywki. Niekiedy jednak mamy wrażenie, że te najbardziej ekstremalne nie są jednak dla nas – tak zapewne myślała pewna Irlandka, która straciła przytomność podczas pobytu na tak zwanej procy.

Wszystko odbywało się na terenie lunaparku w Magulf na Majorce. Kobieta wraz z przyjaciółką śmiało korzystała z atrakcji oferowanych przez ów obiekt. W pewnej chwili jednak, kiedy znajdowała się w tak zwanej procy, najwidoczniej poczuła, że jednak nie jest to dla niej odpowiednia zabawa , było jednak zbyt późno na to, by się wycofać. Na szczęście mimo nagłego omdlenia nic poważnego jej się nie stało. W internecie obejrzeć można nagranie tego zdarzenia.

Apelujemy jednak, abyśmy podczas wizyt w parkach rozrywki korzystali z takich atrakcji, które jednak nie będą wzbudzały w nas aż tak ekstremalnych emocji!

 

W Chrustach k. Kielc (woj. świętokrzyskie) w Kompleksie Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Polanika powstała NOWA wyjątkowa atrakcja Dwupoziomowy Mobilny Park Linowy. Producentem i wykonawcą parku jest PARK ATRAKCJI (www.parkatrakcji.biz). Atrakcja pozwala wytworzyć ogromną dawkę adrenaliny podczas pokonywania przeszkód. Wspaniale wpisuje się w istniejące już atrakcje m.in. park miniatur województwa świętokrzyskiego, dmuchaną krainę zabaw oraz zagrodę z żywymi zwierzętami.

 

Park składa się z dwóch poziomów: trasy dolnej dla dzieci najmłodszych od 5 lat (min. 100 cm wzrostu) oraz górnej trasy dla dzieci powyżej 7 roku życia. Każda z tras składa się z 21 różnych przejść które umożliwiają różnorodną formę aktywności oraz pokonanie własnych słabości w postaci strachu. Wśród przeszkód mamy m.in. liczne mostki, siatki linowe, równoważnie, przeszkody balansujące.


Trasę dolną pokonują najmłodsze dzieci pod okiem i opieką rodziców lub opiekunów. Przeszkody te posiadają różny stopień trudności jednakże uczestnik zabawy może w dowolnej chwili bezpiecznie zejść z platformy, obejść daną przeszkodę i kontynuować zabawę. Ponadto na każdym etapie zabawy rodzić może asekurować dziecko z poziomu ziemi - to pozwala dzieciom czuć się komfortowo oraz budować dobre relacje z rodzicami, którzy pomagają im pokonywać swoje słabości i niejednokrotnie strach. Pod całością urządzenia znajduje się wysypany piasek plażowy który nadaje dodatkowy klimat wakacyjnej plaży. Piasek pełni funkcję amortyzacji w razie upadku dziecka z przeszkody, która jest zazwyczaj nie wyżej niż 50 cm. Pokonanie całej dolnej trasy trwa ok 15 - 20 min i jesteśmy przekonani że jednorazowe przejście nie zaspokoi żądzy zabawy.Trasa górna przewidziana jest już dla dzieci nieco starszych, którym nie strach pokonywać przeszkody na wysokości ponad 3 m wysokości. Taka zabawa wymaga zabezpieczenia - asekuracji (uprzęży, karabinku, kasku). Dzięki zastosowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa uczestnicy zabawy mogą się czuć całkowicie bezpieczni. Po wprowadzeniu przez obsługę przy schodach wejściowych zabezpieczenia w stalową linę, uczestnik zabawy nie musi w żadnym momencie przepinać się jak to ma miejsce w tradycyjnych parkach linowych. Zadaniem uczestnika jest jedynie przesuwanie zabezpieczenia za sobą oraz swobodne pokonywanie przeszkód. Dodatkową atrakcją jest fakt, iż park jest usytuowany na skraju zniesienia i momentami u góry można mieć wrażenie jakbyśmy znajdywali się 5 - 6 m nad ziemią. Wrażenia są niesamowite! Z górnego poziomu możemy podziwiać widoki kompleksu Polanika ponieważ urządzenie znajduje się praktycznie w centralnej części obiektu. Czas pokonania trasy zapewne nie będzie krótszy niż przypadku dolnego poziomu i będzie trwał ok 15 - 30 min.

Z urządzenia jednocześnie może korzystać ok. 40 - 50 osób.
Koszt zabawy właściciele wycenili na 10 zł za dolną trasę i 15 zł za górną - cena jak najbardziej adekwatna za zabawę.

Wśród licznych plusów urządzenia warto również zwrócić uwagę, iż to można bezpiecznie zamontować go w zasadzie w każdym miejscu. Nie potrzebujemy drzewostanu pozwalającego na montaż parku oraz kosztownej pielęgnacji drzew. Atrakcja nie jest również ukryta pośród licznego drzewostanu (liści), jak ma to miejsce w tradycyjnych parkach linowych, tylko może znajdować się w miejscu, które sobie sami wyznaczymy, nawet w centralnym miejscu naszego obiektu. Dzięki tak zaprojektowanej konstrukcji wystarczy klika godzin, aby całość urządzenia przenieść w inne miejsce, przez co można nazywać urządzenie mobilnym. Badania dotyczące pomiaru satysfakcji klientów korzystających z parków linowych są poziomie 90%.


 

Wszystkich zainteresowanych budową mobilnych parków linowych zapraszamy do kontaktu oraz na stronę producenta Mobilnego Parku Linowego w Chrustach: www.parkatrakcji.biz

 tel. 502 702 134
tel. 509 321 250 

 

 

Wszystko wskazuje na to, że będzie to obiekt naprawdę wyjątkowy – wszak zaproponowanych w nim atrakcji nie znajdziemy nigdzie indziej w Europie. Już od 29 lipca będzie można go odwiedzić. Co takiego zaproponują nam twórcy?

Na Pomorzu będzie odtąd możliwość… pływania z rekinami. Na tę atrakcję z wielką niecierpliwością czeka już dziś wielu fanów wodnej zabawy. Nie zabraknie też innych ciekawych rozwiązań. Dzieci będą mogły bowiem świetnie bawić się na pirackim okręcie. W basenach zaś znajdziemy między innymi złotą nieckę lub fortyfikacje zamkowe. Maskotką obiektu jest uroczy mały rekin Aquś, wystrój basenowej hali nawiązuje do legendy o Krakenie, bardzo popularnej na terenie państw skandynawskich.

Jednorazowo obiekt pomieści aż 1000 fanów dobrej zabawy. Przygotowano także noclegi dla gości. Już za dwa tygodnie pływanie z rekinami stanie się w naszym kraju rzeczywistością!

Na Święty Krzyż przyjeżdża w ciągu roku niemalże 300 tysięcy turystów. Nie wszyscy jednak są zainteresowani także zwiedzaniem miasta. Dlatego władze gminy ogłosiły konkurs na stworzenie koncepcji Parku Nauki i Rozrywki.

 

Miejsce miałoby pojawić się tuż obok Centrum Kulturowo – Archeologicznego.  Andrzej Gąsior (wójt gminy) podkreśla, że chciałby, aby kompleks nawiązywał do historii Świętego Krzyża, tutejszych podań i legend, a także miejscowej przyrody oraz dawnego hutnictwa.

Władze pragną kreować Nową Słupię jako stolicę Gór Świętokrzyskich, wykorzystując przy projekcie ekspozycji także innowacyjne technologie multimedialne. Obiekt ma być sfinansowany z funduszy unijnych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i dofinansowanie zostanie gminie przyznane, prace ruszyć mają za dwa lata.

W czwartek (7.07)  z placu zabaw w Chrobrzu (okolice Pińczowa) na siedmioletnią dziewczynkę zawaliły się drabinki. Dziecko przebywało wówczas pod opieką dziadka.

Jak wyjaśnia mężczyzna, dwie drabinki złożone z elementów drewnianych oraz metalowych w pewnej chwili spadły na głowę siedmiolatki. W tym czasie na placu zabaw było wiele innych dzieci. Na miejsce została wezwana policja. Dziewczynce jeszcze tego samego dnia wykonano  badanie tomografem głowy.

Niestety w sezonie letnim, gdy dzieci często cieszą się beztroską zabawą, coraz częściej dochodzi do mniej lub bardziej groźnych wypadków. Przypominamy, iż administratorzy tego typu obiektów powinni dołożyć wszelkich starań, aby ich stan techniczny był idealny. W ten sposób ryzyko tego typu zdarzeń zostanie w dużym stopniu wyeliminowane.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Uniwersal Studios Hollywood ma stworzyć niezwykły park rozrywki, nie lada gratkę dla wielbicieli serialu o nieumarłych. Teraz owe zapowiedzi stały się rzeczywistością! Na jakie atrakcje mogą liczyć odwiedzający park The Walking Dead?

Wszystkie obiekty czekające na fanów zombiaków zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach. Greg Nicotero, zaangażowany w tworzenie tego miejsca, zorganizował nawet specjalny obóz treningowy dla pracowników, aby potrafili oni wcielić się w stu procentach w postaci kultowego serialu. Podobno tamtejszego klimatu nie da się porównać z niczym.

Nie minęło wiele czasu od otwarcia tego oryginalnego lunaparku, a już wzbudza on ogromne zainteresowanie. Ceny biletów nie należą jednak do niskich, pakiet VIP to bowiem koszt 359 dolarów, zwyczajne wejście zaś kosztuje 100 dolarów. Podobno jest tam naprawdę przerażająco!