Pierwszy numer już wkrótce
 

Z czym kojarzy nam się park rozrywki? Zabawa, wesołe śmiechy (zarówno dzieci, jak i tych, którzy już dawno posiadają dowód osobisty), głośna muzyka, radosna zabawa. Tak, to wszystko prawda – jeśli mówimy o lunaparku działającym. Zupełnie inaczej jednak przedstawia się sytuacja wówczas, gdy miejsce przestaje przyjmować odwiedzających. Wówczas pobrzmiewa w nim jedynie złowroga cisza.

 

 

Jednym z przykładów takiego obiektu jest berliński Spreepark. Powstał on pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Już od początku istnienia przyciągał tłumy odwiedzających. Po zjednoczeniu Niemiec park przeżywał prawdziwe oblężenie. Goście korzystać mogli między innymi z szalonych przejażdżek rollercoasterami i diabelskim młynem, wizyt w miasteczku westernowym. W ciągu roku przewijało się tu nawet 1,5 mln ludzi. Jednak stopniowo interes przestawał przynosić dochody i w rezultacie Spreepark zamknięto w 2001 roku. Przez kilka lat miejsce ulegało stopniowej degradacji, jednak historia ma mieć swój szczęśliwy finał – planuje się ponowne otwarcie parku jeszcze w tym roku.

Nieciekawy los spotkał także portugalski park wodny Atlantic Park. Aż do końca lat 90. ubiegłego wieku miejsce cieszyło się ogromną popularnością. Ale i w tym przypadku los nie był łaskawy. Atlantic Park stopniowo odwiedzało coraz mniej gości, dlatego w 2007 roku zamknięto jego podwoje.

Grozą napawa także zamknięty już po dwóch sezonach działalności L’Aquatic de Sitges niedaleko Barcelony. Nieoficjalnie mówi się, że park upadł po tragicznym wypadku, jaki miał się tam zdarzyć w latach 90.

Włoskie Limbiate dziesiątki lat temu przyciągało tłumy turystów. Tamtejszy lunapark cieszył się ogromną popularnością. Do czasu. Osiem lat temu miejsce opuścił ostatni spragniony rozrywki gość. Dziś sprzęty niszczeją, trudno szukać wokół ducha dobrej zabawy.

Opuszczone lunaparki przedstawiają dziś przyprawiający o dreszczyk grozy wygląd. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że każdy z nich znajdzie inwestora, który sprawi, że ponownie rozbrzmiewał będzie w nich wesoły śmiech.

обыск лобановскийлобановский александрonline legalалександр лобановскийкак подключитькак правильноtouchсправка в бассейн