Pierwszy numer już wkrótce
 

Mobilny park linowy? To się dobrze składa!

Jakie urządzenie sprawdzi się w parku rozrywki, w sali zabaw, podczas plenerowej imprezy i w zamkniętej przestrzeni centrum handlowego, nie sprawiając jednocześnie problemów w obsłudze i montażu? Odpowiedź brzmi: mobilny park linowy!

Mobilność to możliwości!

W krajach Europy Zachodniej, gdzie moda na mobilne parki linowe trwa już od dłuższego czasu, właściciele atrakcji doskonale wiedzą, że aby być zawsze w centrum dobrej zabawy – nie można zatrzymywać się w miejscu. Trafienie ze swoją ofertą do osób, które chętnie skorzystają z rozrywki, to przede wszystkim kwestia odpowiednio przemyślanej lokalizacji.

Nowoczesność rozwiązań obecnych w branży rozrywkowej powinna polegać więc na możliwości właściwego reagowania na zaobserwowane trendy i bieżące wydarzenia oraz umiejętności dostosowywania się do warunków. Jeśli więc – dajmy na to – jedna z nadmorskich miejscowości okazuje się szczególnie modna podczas sezonu urlopowego, a górskie miasteczko przeżywa oblężenie turystów, to ci, którzy chcą aktywnie działać w dziedzinie rozrywki, powinni móc uwzględnić te tendencje w planowaniu biznesu z pomocą odpowiedniego sprzętu. Tu ważne okazuje się uzyskanie mobilności, a jednocześnie korzystanie z urządzeń ciekawych, zapewniających interesującą i pożyteczną zabawę.

Moduł do modułu

 

            Jak ma wyglądać idealna konstrukcja, która przyciągnie klientów? Tu – podobnie jak w przypadku lokalizacji – właściciel powinien mieć możliwość bycia elastycznym, dostosowania się do okoliczności, potrzeb potencjalnych użytkowników, ich ilości oraz wieku, a także miejsca, gdzie trzeba ulokować obiekt. Wybór mobilnego parku linowego zapewnia możliwość modyfikowania atrakcji zgodnie z potrzebami zamawiającego – konstrukcję można przygotować z wybranej liczby modułów w rozmaitych kombinacjach, a te z kolei mogą być ciągle zmieniane. Decydując się na ilość modułów, warto pamiętać, że mobilny park linowy posiada dużą przepustowość – jeden moduł pomieści 6 bawiących się osób, dwa moduły – aż 12. Inwestycja w urządzenie, które może jednorazowo zapewnić rozrywkę dużej liczbie klientów, nie tylko szybko zwraca się, ale i błyskawicznie generuje zyski.

Tak się składa

 

            Najczęstszym problemem, jaki spotyka właścicieli atrakcji, chcących zaangażować się w nowe rozwiązanie, jest skomplikowany proces jego wdrażania – a więc trudności w montażu, serwisowaniu oraz obsłudze. Owocuje to zazwyczaj rozczarowaniem i zniechęceniem do jakichkolwiek „nowinek” – stąd, być może, najczęściej spotykamy w Polsce wciąż poczciwe, sprawdzone dmuchańce. W przypadku mobilnego parku linowego problemy związane z przygotowaniem konstrukcji do użytkowania zostały zminimalizowane.

            Mobilność nie jest bowiem niewiele znaczącym elementem chwytliwej nazwy urządzenia – to jego rzeczywista cecha. Park nie tylko po prostu MOŻNA przenieść, ale także ŁATWO to zrobić! Podczas montażu nie jest konieczne żadne ingerowanie w podłoże – ustawiona odpowiednio konstrukcja jest zupełnie stabilna i bezpieczna. Ile może potrwać montaż? Przy udziale 3-4 osób – zaledwie 2-3 godziny, by urządzenie nadawało się do użytkowania. To po prostu dobrze się składa!

 

Modne, ale czy bezpieczne?

 

            Żaden sprzęt nie okaże się udaną inwestycją, jeśli nie będzie bezpieczny dla użytkowników. Mobilny park linowy – który wymaga od dziecka doskonalenia sprawności fizycznej, zwinności i panowania nad własnym ciałem, a także umiejętności radzenia sobie z zadaniem osiągania konkretnego celu – wydaje się swoistym „sportem ekstremalnym” dla malucha. Czy zapewnienie bezpieczeństwa na takim obiekcie jest wobec tego sporym wyzwaniem?

      

 

      Wbrew pozorom, mobilny park linowy okazuje się bezpieczniejszy dla dzieci niż popularny dmuchaniec – często nieodpowiednio zakotwiczany. Na co zwrócić uwagę, by zabawa przebiegała bez wypadków i przykrych kontuzji?

Przede wszystkim każdy uczestnik zabawy powinien być asekurowany specjalną, profesjonalną uprzężą, której stan, przed każdym udostępnieniem konstrukcji użytkownikom, powinien być sprawdzany. Wskazane jest stałe, codzienne obserwowanie urządzenia w celu wyłapywania wszystkich nieprawidłowości, wynikających m. in. z eksploatacji obiektu. W kwestii bezpieczeństwa ważna jest także właściwość samej stosownie zaprojektowanej konstrukcji – wysokość 4 metrów odpowiada wiekowi dzieci, którym jest dedykowana - czyli zarówno najmłodszym, od 3 do 6 lat, jak i starszym – do 12 roku życia. Należy także uwzględnić, że zabawa w mobilnym parku linowym powinna odbywać się pod nadzorem obsługi obiektu – tu wystarczą 1-2 osoby, w zależności od liczby modułów.

Żeby docenić, trzeba spróbować

            Czy warto zainwestować w mobilny park linowy, który na polskim rynku jest nowością? Za granicą urządzenie już sprawdza się świetnie – należy więc mieć nadzieję, że jego potencjał zostanie dostrzeżony także w Polsce.

            Atrakcja jest w naszym kraju nowinką – a wszystko, co nowe, jest po części intrygujące, a po części – wiąże się z obawami. Żeby właściwie ocenić atuty mobilnego parku linowego, należy po prostu spróbować jego możliwości – branża rozrywkowa nieustannie się rozwija, dlatego inwestowanie w różne rozwiązania jest potrzebne, by przyciągać i utrzymać klientów, a także – żeby za nimi nadążyć.

Jesteś zainteresowany kupnem parku linowego ZADZWOŃ!

Producent Parków Linowych:

Przedsiębiorstwo Rekreacyjne

tel. 509 321 250, 502 702 134

александр лобановскийmfx капиталсвежие новостикупить процессорыпрограмма контролякак растушевыватьремонт 2 х комнатной квартирыкупить косметику украина