Pierwszy numer już wkrótce
 

Według „Rzeczpospolitej” liczba polskich turystów odwiedzających Wiedeń wzrosła aż o 8 procent! Prognozy mówią, że w przyszłym roku nasi rodacy będą tam podróżować jeszcze częściej. Niezaprzeczalanie stale rośnie liczba wiedeńskich atrakcji turystycznych – co jednak aktualnie oferuje Prater – absolutny „klasyk” wśród światowych parków rozrywki?

 

 Prater: kanał aerodynamiczny Windobona / fot. www.wien.info

Okazuje się, że wiedeński Prater, który powstał 250 lat temu, jest na wskroś nowoczesnym światem rozrywki. Znajduje się tam 250 atrakcji typu action & fun, m.in. karuzela łańcuchowa o wysokości 177 metrów i kolejka górska pod dachem.

Bodajże najbardziej popularną atrakcją Prateru jest Wiedeński diabelski młyn. Można się na nim wznieść wysoko w powietrze – i to już od 1897 r. W 2008 r. przebudowano „Riesenradplatz” - plac, na którym stoi Diabelski młyn. Dziś wejście do tego parku rozrywki ma nostalgiczny klimat, przypominający Prater z roku 1900. Główną atrakcją jest muzeum Madame Tussauds. Tutaj można spotkać celebrytów z całego świata: od Arnolda Schwarzeneggera przez Falco, cesarzową Elżbietę i Gustava Klimta aż po Robbiego Williamsa i Nicole Kidman. Wyjątkowy lot nad Wiedniem zapewnia „Fly Board”: animacja lotu rozpoczyna się w systemie kanalizacyjnym i prowadzi przez wąskie uliczki śródmieścia. W kinie 5D można odbyć także przejażdżkę rikszą po Murze Chińskim.

Ci, którzy preferują bardziej dynemiczne, ekstremalne formy rozywki, z pewnością się nie zawiodą - turbo boost i bungee jump, ejektion seat, skyfall i space-shot oszałamiają ekstremalną prędkością. A wysoka na 117 metrów karuzela łańcuchowa Praterturm obraca chętnych z prędkością 60 km/h i pozwala cieszyć się wspaniałą panoramą Wiednia.

Na młodszych gości czeka góra lodowa Eisberg – interaktywna wizyta u niedźwiedzi polarnych, pingwinów itp. Dzika Ośmiornica katapultuje „pasażerów” na wysokość 18 m., a czarna mamba kręci pasażerami w powietrzu z prędkością 80 km/godz..

Jak można się przekonać z tego krótkiego przeglądu, chociaż Prater skończył właśnie 250 lat, wręcz poraża dynamiką i nowoczesnością. Ten park rozrywki, którego nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy łąki i na budowę którego cesarz Józef II poświęcił część swoich terenów łowieckich, jest otwarty od 10 rano do północy, od 15 marca do 31 października. Na rocznicowe atrakcje trzeba będzie więc poczekać do wiosny – ale już teraz warto wiedzieć, czym tak kusi nas Wiedeń!

inf.: wien.info, rp.pl

kontur-yamal отзывыtravel agenciestranslator french to english onlineдепутат лобановскийцифровые видеокамерыпродвижение бренда в социальных сетяхгостиная в классическом стиле с каминомдетская косметика купить