Pierwszy numer już wkrótce
 

W JuraParku można odkrywać tajemnicze losy dinozaurów, zaś Park Nauki i Ewolucji Człowieka to interaktywne muzeum prowadzące narrację o niezwykłych losach ludzkości i wykorzystujące nowoczesne technologie głównie do opowiadania o naszej prehistorii. Przyjrzyjmy się bliżej tym wartym uwagi atrakcjom...

Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie (fot. www.juraparkkrasiejow.pl, zdjęcie autorstwa Piotra Menduckiego).

 

Park Nauki i Ewolucji Człowieka - tu w niezwykłym interaktywnym pawilonie muzealnym można doświadczyć niezwykłej podróży w czasie. Przekraczając próg PNIEC zwiedzający decyduje się na uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Stanie się świadkami fascynujących przemian i dołączyć do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów. Cała przygoda rozpoczyna się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. PNIEC to najnowocześniejsze muzeum opowiadające dzieje ludzkości w Europie. Naszpikowane technologia interaktywnymi, kinetycznymi, czy augmented reality opowiada niezwykłą historię nas samych – od prapoczątków po współczesność, wykraczając nieśmiało w przyszłość. Wizyta tam to także gratka dla miłośników nowoczesnych technologii.

Tunel Czasu - to miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie specjalnego pociągu, swoistej Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel, udajemy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. To także jedno z najdłuższych kin 3D na świecie.

Pawilon Paleontologiczny - zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter „in situ”. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Można zobaczyć tutaj rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis wykonaną przez rzeźbiarkę Martę Szubert. Dla paleontologów zaprojektowano ruchomą platformę poruszającą się nad polem skamieniałości.

Ścieżka edukacyjna - prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1 500 m. Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.

info: www.propertydesign.pl

options mfxbiol.com.ru сантехника где купитьноутбуки асусрешение лимитовdocsvision ruаренда апартаментов в хорватииfree casino gamed