Pierwszy numer już wkrótce
 

W programie „Interwencja” 25 listopada 2015 roku przedstawiono reportaż dotyczący poważnych wypadków, jakim w odstępie roku uległy na tej samej zjeżdżalni w węgierskim kompleksie basenów w Hajdúszoboszló dwie Polki.

 

fot. gwire/www.flickr.com

 

Do obrażeń miało dojść w tzw. „Extreme Zone” – obszar Aquaparku w Hajdúszoboszló został w 2014 roku powiększony o hektar, gdzie wybudowano ekstremalną strefę z 6 ogromnymi zjeżdżalniami i ścianą wspinaczki. Na nowym terenie z wieży startowej o wysokości 16 metrów wychodzą zjeżdżalnie, tunel grawitacyjny, pętle wodne, superfale, łódź kosmiczna i rura wodna. Kobiety uległy wypadkom na żółtej zjeżdżalni o bardzo dużym spadzie – zjeżdżalnia ma długość ok. 40 m, a cały zjazd trwa 5 sekund.

- Wszystkie znaki były dla mnie czytelnie, nic nie wskazywało na to, że zjazd może być niebezpieczny. – powiedziała jedna z poszkodowanych.

Kobiety przed skorzystaniem z atrakcji zostały poinformowane, w jaki sposób powinny zjeżdżać, obie podkreślają jednak, że udzielono im jedynie instrukcji co do konieczności odpowiedniego ułożenia rąk podczas zjazdu.

Bela Jurewicz, manager Aquaparku, wydał w tej sprawie po interwencji dziennikarzy następujące oświadczenie:

„Nasza spółka sprawdziła nagranie z kamer znajdujących się na terenie Aquaparku. Po obejrzeniu nagrań stwierdziliśmy, że pani zjeżdżała nieprawidłowo. Przy każdym urządzeniu znajdują się informacje i piktogramy informujące o prawidłowym ześlizgu. Po tym zdarzeniu został wprowadzony zakaz zjazdu dla kobiet na tej ślizgawce.”

Obie poszkodowane doznały bowiem na skutek silnego uderzenia w wodę podczas zjazdu poważnych urazów ginekologicznych. Uszkodzenia wewnętrzne okazały się na tyle poważne, że w obu przypadkach konieczne były skomplikowane operacje.

Źródło inf.: http://www.polsatnews.pl/

MFX Brokerлобановский александрресторан никасцифровая фото https://il.topodin.com/seo/post/prodvizhenie-brenda-reklamnoe-agentstvo-polnogo-tsiklaгде находится стоматологиярасчет производительности компрессора формулаgold wedding jewelry sets