Pierwszy numer już wkrótce
 

Koncern Walt Disney zdecydował się na kolejną podwyżkę cen karnetów w parkach rozrywki pod marką Disneyland. Przedstawiciele firmy tłumaczą, iż jest to reakcja na wzrost popytu na tego typu usługi w szczytowym okresie sezonu. W ten sposób po raz pierwszy w historii ceny niektórych całorocznych wejściówek przekroczyły 1000 USD. Spora grupa wielbicieli Disneylandu jest oburzona: "To zaczyna być rozrywką dla bogatych. Chyba nie tego chciał Walt Disney." – napisała na Facebooku jedna z fanek parku rozrywki.

Chociaż decyzja koncernu spotkała się z wieloma protestami w mediach społecznych, a część fanów zadeklarowała, że wobec podwyżek nie prolonguje karnetów, dyrektora ds. relacji z mediami w Disneyland Resort, Suzie Brown, podkreśliła, że ceny biletów na międzynarodowe atrakcje turystyczne są z reguły podwyższane raz w roku. Nowe karnety mają pomóc w sprawnym radzeniu sobie z dużym popytem w taki sposób, by utrzymać poziom i klasę rozrywki. Część odwiedzających wyraża jednak istotne obawy, że wzrost cen może zniechęcić rodziny o niższych dochodach.

Jeden z nowych karnetów rocznych kosztuje bowiem aż 1049 USD, a co najistotniejsze - nie daje on wcale nielimitowanego dostępu do dodatkowych atrakcji. Inna nowa opcja kosztuje z kolei 849 USD, nie obejmuje jednak okresu dwóch  tygodni w czasie ferii zimowych - jest to karnet dedykowany tym, którzy są w stanie odwiedzić park w innym terminie, niż w zatłoczonych porach roku.

Cena biletu jednorazowego utrzymana została na poziomie 99 USD (ok. 300 PLN) po podwyżce w lutym, która wyniosła 3 USD. W obecnych warunkach trudno uwierzyć, że dziesięć lat temu taki bilet kosztował 50 USD...

 

александр лобановскийnikas ресторанпрофнастил производителя цена листпростая crmотзывы биолвладимир мунтян проклятьянасос длякупить гидроаккумулятор в минске