Pierwszy numer już wkrótce
 

Sprzedaż i liczba odwiedzających japoński park rozrywki Universal Studio w Osace przekroczyła rekordy po przeprowadzeniu reorganizacji. Aż 400 mln dolarów zarobiła w ciągu roku część parku dotycząca świata z filmów o Harry'm Potterze. Otwarta w lipcu 2014 roku, pozwoliła podwoić liczbę klientów spoza Japonii do około miliona.

 

fot. everythinghapa.com

 

Park ten jest pierwszym parkiem Universal Studios wybudowanym w Azji. Otwarty został w 2001 roku w Osace. Jest drugim najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Japonii, po Disney Resort.

Universal Studios Japan podzielony jest na 9 sektorów. Są to kolejno: Nowy Jork, Hollywood, San Francisco, Park Jurajski, Snoopy Studios, Aleja Mody Hello Kitty, Strefa Zabawy Ulicy Sezamkowej, Laguna, Wodny Świat i Wioska Przyjaźni.

W parku, oprócz wielu atrakcji takich jak karuzele i roller-coastery, spotkać można ulubione postaci z filmów produkcji Universal Studios. Jest więc Spiderman, Shrek, Elmo i Snoopy. W tym ubiegłym roku otwarty został kolejny, pełen magii sektor - The Wizarding World of Harry Potter. Wzorowany na parkach w Orlando i Hollywood, oferuje jedną z głównych atrakcji o nazwie „Harry Potter i Zakazana Przygoda”, czyli przejażdżkę kolejką przez scenerie znane z serii o młodym czarodzieju. Goście parku mogą zobaczyć więc Hogwart, boisko Quiddicha, poczuć chłód dementorów, spędzić chwilę w Zakazanym Lesie, a nawet odwiedzić Komnatę Tajemnic.

 fot: JIJI PRESS / AFP

- Nowa atrakcja z Harrym Potterem ma znaczący wpływ na wyniki spółki i przyciąga wielu klientów -  stwierdza Katsunori Dobayashi, analityk Iwaicosmo Securities Co.

Świat Harry'ego Pottera oraz inne atrakcje filmowe przyciągają nie tylko klientów z zagranicy, ale i coraz więcej Japończyków, a co nietypowe dla tego typu inwestycji, wielu z nich to lokalni mieszkańcy, przychodzący regularnie np. na rajd "Atak tytanów".

Przychody parku rozrywki w roku obrotowym 2014/2015 wyniosły 1,15 mld dolarów i były wyższe o 44 proc. niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 320 mln dolarów i był wyższy o 61 proc.

Rekordowa była też liczba klientów. 12,7 miliona ludzi to więcej o 2,2 mln od wyniku osiągniętego w roku obrotowym 2013/2014.

отзывы полигонmfxbroker отзывыраспределительный проводweb crmсамые тонкиенаборы кисточек для макияжавинтовой компрессорfor business