Pierwszy numer już wkrótce
 

 

         Pierwszego września w stanie Utah w USA został otwarty nowy JuraPark – Moab Giants. Oficjalne otwarcie planowane jest dopiero na marzec 2016 roku, gdy wszystkie atrakcje będą oddane do użytku, ale bramkę parku przekroczyli już pierwsi turyści. Obiekt jest „młodszym bratem” polskich JuraParków w Bałtowie, Solcu oraz Krasiejowie – modele dinozaurów, które można będzie oglądać w USA, powstały w Polsce.

       Ekspozycja Moab Giants składa się z sześciu części, obejmujących kolejno: dinozaury z wczesnego triasu z Moab, wczesnojurajskie dinozaury z Utah, dinozaury z Moab ze średniej jury, późnojurajskie dinozaury z Jutah oraz prezentacje dinozaurów z okresu wczesnej i późnej kredy. Wśród eksponatów odtworzonych według najnowszych badań zobaczymy m.in. isanosaura o długości niemal 6 metrów, 27-metrowego diplodoca oraz podziwianego także na Opolszczyźnie niemal 60-metrowego amficeliasa. Na terenie parku znajdują się również punkty gastronomiczne oraz kino 3D.

źródła: http://centrumpr.pl, http://www.juraparkkrasiejow.pl, http://www.infotur24.com

(fotografia: Dinopark w Krasiejowie) źródło: wikimedia commons, fot. Konrad Kurzacz, licencja Creative Commons

класс супермаркетооо полигонбанкиset analysisлучшие ноутбукиалександр лобановскийкупить аксессуары для компрессоровигра железные дороги