Pierwszy numer już wkrótce
 

Słynny lunapark położony niedaleko Wawelu, na bulwarach Wiślanych, każdego dnia przyciąga setki spragnionych rozrywki mieszkańców oraz licznie przybyłych do miasta turystów. Niektórym jednak jego umiejscowienie nie odpowiada, pragną, by park rozrywki przeniesiony został w inne miejsce.

 

Lunapark ów nie jest obiektem dużych rozmiarów, jednak niektórzy mieszkańcy Dębnik uważają, iż nie jest to odpowiednia lokalizacja. Twierdzą bowiem, że przeszkadza im hałas, a ponadto wesołe miasteczko w pobliżu Wawelu i Skałki psuje zabytkowy krajobraz.

Arkadiusz Puszkarz, który jest przewodniczącym Rady Dzielnicy Dębniki, zdecydowanie podziela tę opinię . On także zwraca uwagę na to, iż zwłaszcza w godzinach wieczornych jest w tym miejscu tłoczno, a co za tym idzie – także głośno.

Nie zapominajmy jednak o tym, iż lunaparku tak łatwo nie da się przenieść w inne miejsce, poza tym wszystkie urządzenia znajdują się na prywatnym terenie. Jan Machowski z krakowskiego magistratu przyznaje jednak, iż jest to działalność tymczasowa, a takiej urzędnicy zakazać nie mogą.

Jak na razie nie zanosi się zatem na to, by park przy bulwarach Wiślanych miał być gdziekolwiek przeniesiony. Niektórych mieszkańców Krakowa fakt ten cieszy, innych zaś wręcz przeciwnie.

 

com mfxbrokerwhere inпортал города харьковистория crmлобановский александркласс лобановскийпо болезниparket-ukladka