Pierwszy numer już wkrótce
 

Aktualności

Obiekt usytuowany jest przy skrzyżowaniu Kościuszki oraz Alei 3 – go maja w Zakopanem. Turyści bardzo chętnie z niego korzystają, natomiast niektórzy mieszkańcy miasta twierdzą, iż nie pozwala im spokojnie żyć. Mowa o osobach mieszkających w niedalekim sąsiedztwie wesołego miasteczka.

 

Mowa o niepożądanych zapachach spalin, nadmiernym hałasie i drżeniu ścian przez wibracje pochodzące od urządzeń. Skarg wpływało coraz więcej, zatem władze miasta postanowiły przyjrzeć się temu obiektowi nieco staranniej. Wszystko wskazuje na to, że znajduje się on w tym miejscu nielegalnie. Właścicielem jest firma z Czech, lunapark postawiony został na prywatnej działce jednego z mieszkańców zimowej stolicy Polski. Póki co żadnych konkretnych działań zmierzających do zamknięcia lunaparku nie podjęto, jednak sprawa przekazana została do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jak się zakończy? Będziemy zapewne Czytelników informować!

Nie tylko dzieciaki pragną świetnie się bawić – ta idea z całą pewnością przyświecała pomysłodawcom parku rozrywki w Rzeszowie. Postanowili oni bowiem stworzyć miejsce dedykowane właśnie seniorom.

 

Powstać ma ono na osiedlu Nowe Miasto, w sąsiedztwie takich obiektów, jak: Spółdzielczy Dom Seniora oraz Klub Seniora „Grono”. Wedle zapowiedzi z atrakcji korzystać będzie można bez ograniczeń wiekowych, jednak to właśnie osoby starsze mają mieć tam przysłowiowy rzut beretem. Co ma się pojawić w ramach tego parku? Mnóstwo urządzeń o charakterze sportowo – rekreacyjnym, między innymi wioślarz, wahadło, biegacz, orbitrek, wyciągi. Wszak nie od dziś wiadomo, jak ważny jest ruch – nie tylko w przypadku osób młodych. Prócz tego pojawi się duża altana i ławki. Inwestycja ma kosztować 150 tysięcy złotych. Za nieco ponad rok miejsce ma być oddane do użytku.

 

 

 

Po raz kolejny w tym sezonie jesteśmy zmuszeni informować naszych Czytelników o tego typu tragicznych w skutkach wydarzeniach. Tym razem dramat wydarzył się w amerykańskim stanie Ohio. Ramię ogromnej huśtawki oderwało się z niewyjaśnionych przyczyn, po czym z ogromną siłą uderzyło w barierkę.

 

 

Bilans okazał się niestety tragiczny – osiemnastolatek poniósł śmierć, zaś siedem osób jest rannych, w tym trzy pozostają w stanie krytycznym. Sytuacja została nagrana przez jednego ze świadków zdarzenia. Jak do tej pory nie wiadomo, co było przyczyną oderwania się ramienia gigantycznej huśtawki. Burmistrz stanu ogłosił, że po tym wydarzeniu wszystkie podobne urządzenia na jego terenie zostają zamknięte i póki co nie można z nich skorzystać.

(zdjęcie: fakty.interia.pl)

Na jego stworzenie czekają miliony fanów na całym świecie.  Przyszły Star Wars Land już dziś nazywany jest miejscem epickim (chociaż powstanie za dwa lata). Tak naprawdę nie jest to jeden park rozrywki, bo kompleks ma się składać z dwóch obiektów, jeden zlokalizowany będzie w na Florydzie, drugi zaś na terenie Kalifornii.

 

 

Star Wars Land przynieść ma wielkie zmiany i nowości w świecie znanych nam parków rozrywki. Goście bowiem, jak się zapowiada, znajdą się w samym środku wydarzeń, wcielając się w role poszczególnych bohaterów. Budowa pochłonąć ma aż 2 miliardy dolarów. Szef parków rozrywki Disneya właśnie pokazał film zapowiadający wygląd Star Wars Landu.

Trzeba przyznać, że wizja robi niesamowite wrażenie!

https://www.youtube.com/watch?v=dJxDQVnOyx4

(zdjęcie: finanse.wp.pl)

Dokładnie 14 lipca rozpoczął się proces pracowników kultowego parku rozrywki Disneyland, położonego w hrabstwie Orange Country. Twierdzą, iż zbyt niskie płace przyczyniają się do problemu bezdomności wielu z nich. Osoby zatrudnione w obiekcie nierzadko nocują we własnych samochodach, gdyż nie mają wystarczających środków na pokrycie kosztów wynajmu mieszkania. Chodzi konkretnie o pracowników trudniących się budową nowych atrakcji.

 

 

Firma jednak twierdzi, iż aktywnie z problemem bezdomności walczy – to jednak nie przekonuje organizatorów protestu. Trzeba przyznać, że bardzo negatywnie wpływa to na wizerunek parku (szczególnie teraz, w środku sezonu). Protest odbywał się wtedy, kiedy Disneyland otwierał najnowsze wystawy: inspirowaną twórczością Marvela oraz Gwiezdnymi Wojnami. Jak potoczy się ta historia? Tego jeszcze nie wiemy, ale na pewno będziemy informować Czytelników o dalszych jej etapach!

 

(zdjęcie: pixabay)

 

Aż trzydzieści trzy osoby odniosły obrażenia w wypadku, do którego doszło w jednym z wesołych miasteczek na terenie Madrytu. Sześcioro z nich to dzieci. Prawie cała grupa trafiła do szpitala, na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego.

 

 

Jak doszło do tego zdarzenia? Otóż kiedy jeden z pociągów górskiej kolejki nie zdążył w stosownym czasie zahamować, co skończyło się uderzeniem w inny skład – tam pasażerowie oczekiwali dopiero na swój przejazd, przygotowując się do niego. Przedstawiciele parku rozrywki twierdzą, iż tego dnia o poranku stan techniczny kolejki był dokładnie sprawdzany, nie wiedzą zatem, co było przyczyną zdarzenia. Rozpoczęto śledztwo, które ma wyjaśnić zaistniałą sytuację.

 

(zdjęcie: wiadomości.wp.pl)

 

O tej inwestycji słyszał już zapewne każdy – Park of Poland położony ma być pomiędzy Łodzią a Warszawą. Wedle zapowiedzi stać się ma największym wodnym parkiem rozrywki w tej części naszego kontynentu. Obecnie na terenie budowy trwają prace.

 

 

W Mszczonowie już pod koniec przyszłego roku powstać ma polskie Orlando (bo tak właśnie inwestycja bywa też nazywana). Pierwsze łopaty pod budowę wbito stosunkowo niedawno, bo w maju tego roku. Suntago (czyli wodny park rozrywki) ma być jedynie częścią tej gigantycznej inwestycji -powstałą najwcześniej. Szacuje się, że cała budowa potrwać może wiele lat – na ogromnym terenie 20 ha znajdziemy ogromne miasteczko dla turystów. Inwestorzy twierdzą, że nawet kilkanaście tysięcy osób będzie mogło odwiedzić to miejsce w ciągu tylko jednego dnia.

Jeśli zaś chodzi o Suntago i pierwszy etap prac, pojawić ma się między innymi ponad 30 zjeżdżalni, kilka tysięcy metrów kwadratowych basenów, sauny i inne atrakcje. Czekamy z niecierpliwością!

 

(zdjęcie: warszawa.naszemiasto.pl)

 

Nie ma chyba osoby, która by  tym parku rozrywki nie słyszała. Disneyland jest bowiem trzecim pod względem popularności lunaparkiem na świecie, od dnia otwarcia odwiedziło go już ponad 650 milinów osób. Teraz czas na kolejny rekord – za ponad 700 tysięcy dolarów zakupiona została dawna mapa Disneylandu!

 

 

Mowa o egzemplarzu, który nie był pokazywany publicznie od sześćdziesięciu lat. Był on w posiadaniu jednego z pracowników parku, G. Currana. Widnieje na nim adnotacja samego Walta Disneya. Dokument powstał w roku 1953, miał on za zadanie przekonanie inwestorów do idei stworzenia owego miejsca. To najdrożej sprzedana mapa tego miejsca w historii, zapłacono za nią dokładnie 708 tysięcy dolarów, aukcja odbyła się w Los Angeles.

(zdjęcie: rp.pl)

Wydawać by się mogło, iż plac zabaw zawsze będzie miejscem w pełni bezpiecznym, służącym wesołej zabawie, takim, w którym najmłodsi mogą przebywać bez obaw. Niestety nie zawsze tak właśnie jest.

Sytuacja miała miejsce na placu zabaw w Dąbrowie Górniczej. Dzieci bawiły się beztrosko, gdy nagle wielkie, stare drzewo o wysokości dwudziestu metrów spadło na płot i ławkę. Nietrudno wyobrazić sobie, do jak poważnej w skutkach tragedii mogłoby dojść, gdyby runęło ono chociażby na huśtawkę zajętą właśnie przez któreś z dzieci. Służby miejskie usunęły konar, posprzątały miejsce. Miejmy nadzieję, że nic podobnego się już na owym placu zabaw (ani żadnym innym) nie wydarzy. Bezpieczeństwo przede wszystkim, trzeba o tym pamiętać!

(zdjęcie: fakt.pl)

Działa od niedawna, a już zdążył zjednać sobie rzesze zadowolonych gości. Park trampolin Energi Super Park w Galerii Pestka to nowe miejsce na rozrywkowej mapie miasta. Czego możemy się po nim spodziewać?

Wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, bezpieczna zabawa oraz duża dawka pozytywnej energii – to Energi Super Park na pewno zaoferuje wszystkim odwiedzającym. Uroczyste otwarcie odbyło się 23 czerwca, od tego czasu już zdążyło się odbyć tu kilka interesujących eventów. Na odwiedzających to miejsce gości czeka moc atrakcji, zarządzający obiektem przygotowują także konkursy, w których można wygrać wejściówki, by bawić się świetnie. Czekają także zajęcia: Energi Jump, Energi Fit, Energi Brzdąc, Energi Beat. Dostępna jest również kawiarenka z widokiem na obiekt. Można tu zamówić kawę, herbatę czy też chłodny napój, skorzystać z darmowego wi-fi, zjeść zdrową przekąskę i zrelaksować się. Dobry pomysł na spędzenie wakacyjnego dnia!

 

(zdjęcie: poznan.naszemiasto.pl)